Tagasi blogisse

Parim kingitus Eestile on Teomeeter.ee

Otsustasime täpselt aasta tagasi osaleda EV100 kingituste kampaanias ja luua EV100 sümboolikaga erikollektsioon. Mitte selleks, et tänu EV100 logole Craftory müüginumbreid upitada, vaid selleks, et toetada konkurentsitult kõige ägedamat EV100 kingitust.

See on Andero Uusbergi ja Terve Eesti Sihtasutuse (TESA) alustatud Teomeeter.ee - heade tegude platvorm, mis tuletab meile kõigile meelde, et Eesti oleme mina ja sina ning meie igapäevased valikud ja teod.

Sa ei pruugi veel Teomeetrist kuulnudki olla, kuna pärast edukat algust liiklus- ja alkoholikultuuri parandavate tegude sõnastamisel ja levitamisel, võttis Teomeeter eelmise aasta keskel hoo maha. Esialgne eesmärk puudutada aasta jooksul kümmekonda ühiskondlikku teemat ning sundida meid kõiki neil teemadel peeglisse vaatama ning end parandama, jäi ja on veel pooleli.

Siinkohal kutsumegi üles nii TESA kollektiivi, Anderot kui ka Teomeetri seniseid toetajaid, et ärge visake püssi nurka! Teomeetri idee on liiga hea! Iseäranis jääme teemadena ootama vastutustundlikku tarbimist, säästlikkust ja rahatarkust (@Swedbank, see rahatarkuse asi on teil vist ju tegelikult sahtlis valmis?).

Mis oleks, kui me püüdleks sellise ühiskondliku lepingu poole, et kõige rikkamaks saamise asemel, tahame olla ja saada eeskujuks?

e-Eesti on mõjuvõimas ja äge visiitkaart (aitäh meie tehnoloogiakogukonnale!), aga jätkusuutlikke ja eluterveid väärtusi ülistav ühiskond oleks püramiidi tipp. See on käegakatsutav eesmärk ja kingitus, milles saame eranditult kõik osaleda ja Teomeeter on eesmärgile lähemale liikumiseks geniaalne tööriist.

Vastavalt möödunud aastal Riigikantseleiga sõlmitud lepingule, anname 5% Craftory EV100 kollektsiooni müügitulust Teomeetrile. Esimese xxx ülekande tegime täna. Meie EV100 kollektsioon jääb veel mõneks ajaks müüki, nii et meie klientidelt on oodata pisut veel toetust. Lubame omalt poolt Teomeetri tulevasi teemasid levitada ning kutsume üles ka teisi ettevõtteid ja inimesi Teomeetrit toetama.

Head Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva!

Mihkel ja Craftory meeskond

 

P.S. Mõistan, kui mõni teist tahaks mind selle ümmarguse mulli peale kõigepealt pikalt saata ja küsida: “Mis pagana “jätkusuutlikke ja eluterveid”? Mida see tähendab? Kes räägib?”

Just Teomeetri abil on võimalik võtta raskesti hoomatav eesmärk nagu “jätkusuutlik ja eluterve ühiskond" sadadeks kildudeks (tegudeks) ja seeläbi sõnastada selle mitmekülgne, aga lihtsasti järgitav sisu.

Ja mis mind ennast puudutab, siis mõne hästi valitud nurga alt näen päris hea välja (nagu 100-aastane Eesti Vabariikki), aga jätkuvalt libastun ma paljudes lihtsates asjades: olen isekas liikleja, tarbin liiga palju alkoholi ega löö risti ette suvel vindise peaga ujuma minekule. Kuigi ma kogun pandipakendid eraldi, siis pahatihti viskan need lõpuks ikkagi prügikasti ja kuigi ma ei ole petis ega varas, siis seaduste piires otsin ikka võimalusi maksta vähem makse.

Selmet, et täna õhtul televiisori ees teiste eestlaste paturegistrit sarjata, kutsun kõiki külastama www.teomeeter.ee ning läbi tegema kõik tänaseks avaldatud teemad. Eesti on see, mida igaüks meist teeb. Millised teod sina Eestile kingid?

Mihkel